Teklif Almak İstiyorum

İç Tesisat ve Pano Sistemleri

İç Tesisat ve Pano Sistemleri

Açıklama

-Elektrik İç Tesisat Tava ve Kablolama Hizmetleri
-Elektrik Pano Yapım Hizmetleri
-Elektrik Pano Revizyon Hizmetleri
-Aydınlatma Sistemleri
-Dizayn ve Projelendirme Hizmetleri

 

Alanlarında hizmet veren Aksoylar Mühendislik ile tanışmak ve projelerinizi emanet etmek için şimdi iletişim kurun.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Elektrik İç Tesisat Tava ve Kablolama Hizmetleri

Elektrik İç Tesisat Tava ve Kablolama Hizmetleri Nedir?

Elektrik iç tesisat tava ve kablolama hizmetleri, proje aşamasında kabloların genişliği, geçeceği noktalar, yüksekliği belirlenir. Elektrik tesisatlarında yapılacak bir hata ve yanlışlardan dolayı elektrik çarpmasına, yangın ve bunlara bağlı tehlikeli sonuçların oluşmasına neden olur. İnsan sağlığını doğrudan etkilemektedir. Elektrik tesisat işleri proje aşamasındayken yönetmeliklere tabidir, yapılan her iş yetkili devlet organları tarafından yakından takip edilir ve denetlenir. Elektrik tesisatıyla ilgili projelerin elektrik iç tüzük yönetmeliğine uygun olması zorunludur. Yetkili makamlar tarafından onaylanan projenin, elektrik dağıtımı yapacak kurumlar tarafından da onaylanması gerekir. Elektrik tesisatının kesinlikle projeye uygun düzenlenmelidir. Kablo koruma borusu görevini tam anlamıyla yapmalıdır. Yer altı kablo tesisatının standartlara uygun olarak yapılması gerekir. Motor gövdeleri topraklanmalı ve motorlar hazırlanan plana uygun olarak monte edilmelidir. Anahtar, aydınlatma, buatlar ve prizlerin kontrolleri yapılmalı, bağlantıları ve korunma sistemleri kontrol edilmelidir.

Elektrik İç Tesisat Tava ve Kablolama Hizmetleri Nasıl Yapılır

Elektrik iç tesisat tava ve kablolama hizmetleri, elektrik ve elektronik sektörde kabloların kalitesi ve döşenmesi hayati önem taşıyan bir konudur. Kablo tavası başta elektrikte kullanılmak üzere birçok sektörde aktif bir şekilde kullanılmaktadır, çünkü kullanıldığı her alanda avantaj getirir. Elektrik sistemi, aslında kablo montajı ve taşınma işidir. Kabloların, tavanın kalitesi ve gerektiği gibi döşenmesinin yanı sıra onların özenli ve güvenli ve özenli bir şekilde taşınması da en az o kadar önemlidir. Kablo tavası üretimi için delikli saç kullanılmasındaki amaç kablo tavasının içinden geçen kabloların havalandırılmasını sağlamaktır. Ancak galvaniz yapıdaki kablo tavasının bazı dezavantajlarına da sahiptir. Galvanizden yapılan kablo tavalar genellikle suya ve neme dayanıklılığı olmadığı için belli bir taşıma yaptıktan sonra korozyona uğrar ve işlevini yitirir. Bunun önlemini olmadığı için, tekrar yenileme işlemi yapmalıdır. Elektrik tesisatlarında kablo, borular-buatlar, iletkenler, kroşeler-prizlere ve daha kadar pek çok araç kullanılır. Bu ekipmanların kullanımı sırasında, herhangi bir kaza yaşanmaması için azami dikkat gösterilmelidir.

Elektrik İç Tesisat Tava ve Kablolama Hizmetleri Nerede Kullanılır

Elektrik iç tesisat tava ve kablolama hizmetleri, iş yeri, atölye, ev, fabrika gibi yerlerdeki tesisatta kullanılmaktadır. Çamaşır makinası, torna tezgâhı, elektrikli dikiş makinası, ütü, floresan gibi malzemelerin hazırlanmasında kullanılır. Kablo tavası başta elektrik de olmak üzere pek çok sektörde aktif olarak kullanılmaktadır. Kullanıldığı her alanda avantaj sağlar.  Kablo tavası sadece bir taşıma sistemi değildir. Bunun yanı sıra acil durumlarda kablolar çalışmayı sürdürmeye yarayan bir sistemdir. Böylelikle, yangın gibi durumlarda yaşandığında kablolar fonksiyonlarını aynı şekilde devam ettirilir. Elektrik ve elektronik sektörde kabloların kalitesi ve döşenmesi hayati önemdedir. Elektrik sistemi, bir anlamda kabloların montajı ve taşınması işidir.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Elektrik Pano Yapım Hizmetleri

Elektrik Pano Yapım Hizmetleri Nedir? 

Gücün binalara/tesislere en güvenli ve verimli şekilde dağıtılabilmesi için güç dağıtım ve iletim bileşenlerini bir araya getiren panoya "dağıtım panosu" denir. Elektrik panoları, şalt malzemeleri ve kablolar gibi elektrik iletimi için bileşenleri içeren bir cihazdır. Elektrik tesisatında en önemli konu elektrik enerjisinin güvenli ve verimli dağıtımıdır. Enerjinin güvenli dağılımı, insan sağlığı ve elektronik ekipmanların güvenli kullanımı için esastır. Elektrik pano yapım hizmetleri yapılırken yüksek kaliteli malzemelerin kullanılması ve panoların düzenli bakımlarının yapılması güvenli kullanım için oldukça önemlidir. "Elektrik panoları" kullanım alanlarına göre farklılık göstermektedir. Ev, bina gibi yaşam alanlarında kullanılan paneller standart bileşenler içermektedir. Öte yandan işyerleri veya fabrikalar gibi birden fazla alanda farklı panel çeşitlerini görebilirsiniz. 

Elektrik Pano Yapım Hizmetleri Nasıl Yapılır? 

Elektrik pano yapım hizmetleri esas olarak bilgisayar ortamından bazı programlarla tasarlanmıştır. Haritaları çerçevelemek için kullanılan birkaç program vardır. Bir bilgisayar programı ile tabloda kullanılan plakaların boyutları belirlenir ve delinecek pozisyon belirlenir. Sac işleme makinesi için verilen komutlar kullanılarak bilgisayar programında çizilen model elde edilir. Boyama, sürecinin son aşamasıdır. Dış kaplamanın kalitesi ve kalınlığı panelin ömrünü belirler. Bağlantılar ve pano kapakları boyandıktan sonra yapılır ve montaja hazır hale gelir. Panellerin imalatında çeşitli elemanlar kullanılmaktadır.
Bara ve izolatörler, kablo pabuçları, iletkenler, kablo bağları, kablo kanalları ve klemensler panoların yapımında kullanılan malzemelerdir. Bu araçların çeşitliliği kartın kullanım bölgesine göre değişiklik gösterecektir. Elektrik panosu yapımında kullanılan parçalar; kayar raylar, montaj plakaları, sabit raflar, hareketli raflar, ara ünite contaları, gösterge paneli ışıkları ve ışıklı kapı anahtarlarıdır. 

Elektrik Pano Yapım Hizmetleri Nerelerde Kullanılır? 

Elektrik pano yapım hizmetleri kullanım alanları farklılık göstermektedir. Bu farklılıklar panonun çeşidine ve üretimine bağlıdır. İhtiyacınıza uygun olan elektrik pano yapım hizmetleri için firmamız ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Bazı elektik panoları açık havada kullanılırken bazı elektrik panoları ise kapalı alanda kullanılabilmektedir. Elektik pano yapım hizmetlerinin kullanım alanları, fiyatları gibi konular hakkında daha fazla bilgi almak için firmamızın iletişim araçları ile bize ulaşabilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Elektrik Pano Revizyon Hizmetleri

Elektrik Pano Revizyon Sistemleri Nedir?

İşyerlerinde çalışmaların aksamaması ve sistemlerin düzgün bir şekilde işlemesi için elektrik pano sistemlerinin periyodik bir şekilde kontrol edilmesi ve gözden geçirilmesi gerekmektedir. Elektrik panoları işyerleri için önemli ekipmanlardır. Elektrik panolarının temel işlevi tesislerde şebekeden alınan ana elektrik akımlarını orada bulunan devrelere dağıtmaktır. Yani işletmelerde ve binalarda bulunan elektriğin kontrolünün gerçekleştiği bölümlere elektrik panosu denilmektedir. İşletmelerde ve tesislerde herhangi bir elektrik kaçağı ya da şartel atması gibi durumlar önemli durumlardır. Üretimin sekteye uğramaması ve iş gücü kayıplarına sebep vermemek için elektrik panolarının belirli aralıklar ile kontrolden geçirilmesi gerekmektedir. Firmamız elektrik pano revizyon sistemleri konusunda deneyimli personelleri aracılığı ile hizmet vermekte olup oluşabilecek olan büyük zararların önüne geçmektedir.

 

Elektrik Pano Revizyon Sistemleri Nasıl Yapılır?

Tesis ve işyerlerinden aynı zamanda binalarda bulunan elektrik panoları zamanla oksitlenebilmekte ya da paslanma gibi olumsuz durumlar oluşturabilmektedir. Bakımı yapılmayan elektrik panolarında bu problemler düzeltilmediği takdirde patlamalara ya da yangınlara neden olabilmektedir. Bu nedenle elektrik panolarının düzenli bir şekilde gözden geçirilmesi gerekmektedir. Elektrik panoları dışarıdan alınan elektriğin içeriye doğru bir şekilde dağıtımını sağlayan elemanlar olduğu için burada kullanılan kabloların doğru bir şekilde montajının yapılması da önemlidir. Çünkü yanlış yapılan kablolama işlemleri pano içerisinde arklar oluşturabilmekte bu durumda yangına neden olabilmektedir. Elektrik pano revizyon sistemleri hizmetlerimiz kapsamında pano içerisinde bulunan tüm devreler kontrol edilmekte gereksiz dağıtıma çıkan kısımlar incelenerek ayıklanmakta böylece fazla eklemelerden kurtulan sistem ile kaynağın efektif bir şekilde kullanılması sağlanmaktadır. Firmamız deneyimli personellerden oluşan ekipleri ile pano revizyonu işlemlerinde kaliteli ve uzun süreli kullanım sağlamaktadır.

Elektrik Pano Revizyon Sistemleri Nerelerde Yapılır?

Elektrik panoları tesis, işletme, ofis, binalar kısaca günümüzde hemen hemen her alanda kullanılan dağıtıcı sistemlerdir. Yanlış tasarlanmış olan elektrik panoları hem işletmelere hem de binalara çok büyük hasarlar verebilmekte olup yangın, patlama gibi felaketlere sebep olabilmektedir. Bu nedenle elektrik panolarının uzman kişiler tarafından kurulumu ve periyodik bakım işlemleri önem arz etmektedir. Firmamız elektrik pano revizyon sistemleri konusunda kaliteli hizmetler vermektedir.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Aydınlatma Sistemleri

Aydınlatma Sistemleri Nedir? 

Son zamanlarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok alanda önemli gelişmeler yaşandı. Bu gelişmeler gelecekte önemli bir yer tutacak, günlük hayatımızı etkileyecek ve insanlığın yaşam standardını değiştirmeye devam edecektir. Yazımızda aydınlatma sistemi hakkında bilgi almanızı sağlayacak önemli ipuçları ve detaylı bilgiler aktarılacak, aydınlatma sistemleri ile ilgili sorularınızın cevaplarını bulacaksınız. Günümüz modern dünyasında özellikle ev tasarımı için oldukça etkili çözümler bulunmaktadır. Binanın iç ve dış tasarımındaki aydınlatma önemli değişikliklere uğradı. Özellikle iç mekân aydınlatma sistemi daha fazla dikkat ve özen isteyen bir yapı olarak karşımıza çıkıyor. Anlaşılabilir bir örnek olması için, kişilerin hizmet aldığı kurum veya şirket içindeki düzenlemeler dikkatli bir şekilde ayarlanmalıdır. 

Aydınlatma Sistemleri Nasıl Yapılır? 

Aydınlatma sistemleri uzaktan kontrol edilebilen ve zamana göre çalışabilen teknik bir sistemlerdir. Aydınlatma sistemi, bir cep telefonu uygulaması kullanılarak internet üzerinden kolayca yönetilebilir. Ayrıca gün doğumu, gün batımı veya günün belirli saatlerine göre açılıp kapatılabilir. Akıllı ev sistemleri size sadece kontrolü sağlamakla kalmaz aynı zamanda ekonomik avantajlar da sağlar. Aydınlatma sisteminizin doğru zamanda daha verimli çalışmasına izin vererek tasarruf edebilirsiniz. Akıllı ev ürünleri ile bir aydınlatma sistemi kurulumu yapmak için değişik cihazlar kullanılabilir. İlk olarak, akıllı aydınlatma sistemleri kurmak için akıllı LED ampuller kullanılabilir. Wifi led ampuller ortamdaki wifi ağına bağlanarak cep telefonları tarafından tek tek yönetilebilir. USLU LED ampul ek bir ağ geçidi gerektirmez ve ışık yoğunluğunu artırabilir veya azaltabilir. Ayrıca RGB renkli akıllı ampulü istediğiniz renge değiştirebilirsiniz. 

Aydınlatma Sistemleri Nerede Kullanılır? 

Aydınlatma sistemleri kullanım alanlarına göre dış aydınlatma ve iç aydınlatma olarak ikiye ayrılmaktadır. Bina dışındaki aydınlatma sistemleri dış aydınlatma, bina içindeki aydınlatma sistemleri iç aydınlatma olarak kullanılır. Aydınlatma sistemleri ev, okul, hastane, ofis, alışveriş merkezleri gibi birçok yerde kullanılmaktadır. Ayrıca aydınlatma sistemleri dekoratif olarak da sıklıkla tercih edilmektedir. Aydınlatma sistemleri hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Satın almak ve kurulum işlemleri için yine firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Dizayn ve Projelendirme Hizmetleri

-

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

 

Hizmetlerimiz

İletişim Formu

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇMEKTEN ÇEKİNMEYİN

Bilgi Alın

+90 216 394 06 47