Teklif Almak İstiyorum

Yangından Korunma Sistemleri

Yangından Korunma Sistemleri

Açıklama

-Endüstriyel Sulu Söndürme Sistemleri
-Endüstriyel Köpüklü Söndürme Sistemleri
-Endüstriyel Gazlı Söndürme Sistemleri
-Endüstriyel Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri
-Endüstriyel Yangın Dolabı ve Tesisat Sistemi
-Endüstriyel İtfaiye Su Verme Ağızları
-Endüstriyel Acil Durum Kaçış Merdivenleri ve Holleri Yapımı
-Endüstriyel Hidrant Sistemleri
-Endüstriyel Modüler Su Depo Sistemleri
-Endüstriyel Yangın Pompa Sistemleri Kurulum ve Bakımları
-Endüstriyel Dizayn ve Proje Hizmetleri

Alanlarında hizmet veren Aksoylar Mühendislik ile tanışmak ve projelerinizi emanet etmek için şimdi iletişim kurun.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Endüstriyel Sulu Söndürme Sistemleri

Endüstriyel Sulu Söndürme Sistemleri Nedir?

Su yangınlardaki alevlerin söndürülmesinde en etkili araçlardan bir tanesidir. Endüstriyel sulu söndürme sistemleri yağmurlama ve su sisi sistemleri olarak farklı iki alanda yapılmaktadır. Yağmurlama bir diğer adı ile sprinkler söndürme sistemi en fazla kullanılan sulu yangın söndürme sistemlerinden olmaktadır. Bu sistemin işleyişi herhangi bir yangın durumunda borularda ki suyun otomatik bir şekilde ortama boşalmasını sağlamaktadır. Bu sisteminde kendi içinde farklı çeşitleri mevcut olup hangi sistemin sizin için en uygun olacağına yaptığınız iş, çevresel faktörler, işyerinizin yangın risk düzeyi gibi pek çok argüman değerlendirilerek karar verilmektedir. Firmamız endüstriyel sulu söndürme sistemleri konusunda deneyimli personelleri ile hizmet vermekte olup kaliteli ürünlerin satışını gerçekleştirmektedir. Su sisi söndürme sistemleri ise su boşaltım işleminin daha küçük nozzler olarak boşaltıldığı sistemlerdir. Bazı işyerlerinde hassas ekipmanların zarar görmesini engellemek için su sisi söndürme sistemleri tercih edilebilmektedir. Endüstriyel sulu söndürme sistemlerinin hangisinin işyerinize uygun olacağına karar verebilmek için mutlaka uzman bir firmadan bu hizmeti almayı tercih etmelisiniz.

 

Endüstriyel Sulu Söndürme Sistemleri Nasıl Kullanılır?


Endüstriyel sulu söndürme sistemlerinin temel çalışma prensibi olası bir yangın anında borularda bulunan suyun ortama otomatik olarak boşaltılmasıdır. Bu işlem ile birlikte yangın çıkış anında büyümeden önlenmekte ve mal ve can güvenliği sağlanmaktadır. Birçok farklı yağmurlama söndürme sistemi mevcut olup tüm sistemlerin temel çalışma mantığı aynıdır. Sistemler arasında ki özelliklerde birtakım farklılıklar içermektedir. Bu farklılıklar borularda ki suyun özelliklerinden kaynaklanabileceği gibi çevresel faktörlere bağlı olarak değişen özelliklerden de kaynaklanıyor olabilmektedir.  Hangi sistem işyeriniz için daha uygun ise bu yangın söndürme sistemleri seçilerek uygulanmalıdır. Firmamız gerekli teknik bilgiyi işyerlerinizde yapacağı analizlerden sonra size ileterek doğru sulu söndürme sisteminin kurulması konusunda hizmetlerini kaliteli bir şekilde vermektedir.

 

Endüstriyel Sulu Söndürme Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Endüstriyel sulu söndürme sistemleri her çeşit endüstri tesislerinde, depolama alanlarında, otoparklar, fabrikalar ve özel mülkiyetlerde kullanım olanağına sahiptir. Bu sistemler yangını büyütmeden kontrol altına alabilmek, ortamı soğutmak ve itfaiye olaya müdahale edene kadar yangının büyümemesi için geliştirilmiş özel sistemlerdir.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Endüstriyel Köpüklü Söndürme Sistemleri

Endüstriyel Köpüklü Söndürme Sistemleri

Yangın insanlara en fazla zarar veren can ve mal güvenliğimizi tehlikeye atan bir doğal afet olarak kabul edilir. Bu doğal afetin ortaya çıkması da alandaki oksijenin varlığına bağlıdır. Yangın yeterli derecede ısı, oksijen ve yanıcı maddelerin bir araya gelmesinden meydana gelmektedir. Yangın çıkan bir alanın söndürülmesi için oksijenin izole edilmesi çok önemlidir. Endüstriyel köpüklü söndürme sistemleri ile yangının büyümesi, yayılması engellenir ve hızlı bir şekilde söndürme işlemine geçilmektedir. Köpüklü sistemlerimizde birincil amaç yangın alanındaki oksijeni azaltma ve yangını kolay bir şekilde söndürmedir. Köpüklü söndürme sistemleri son yıllarda oldukça yaygın bir şekilde yangın söndürmede kullanılmaktadır. Bu sistemlerin hangi alanlarda nasıl kullanıldığı ise firmamız tarafından açıklanmaktadır.

Köpüklü Yangın Söndürme Sistemi Nedir?

Endüstriyel köpüklü söndürme sistemleri, yangınları söndürme amaçlı olarak yanıcı madde ile oksijen arasındaki teması ortadan kaldırmaya yarayan sistemleridir. Bu sistem içerisinde kimyasal bileşenler bulunmaktadır. En çok kullanılan yerler arasında endüstriyel alanlar olduğundan ismi de buradan gelmektedir. Bu sistem içerisinde bulunan bileşenler ile yakıt v oksijenin teması kesilir ardından yakıt yüzeyinde bulunan buharlaşma engellenir, daha sonra yakıt yüzeyi ve alevler birbirinden ayrılır. Bu şekilde yangın alanın çevresindeki tüm metal yüzeyler soğur ve yangın söndürülmüş olur.

Yangını kaynağından söndürmeye ya d yavaşlatmaya yarayan bu sistem yangın algılama sistemlerinden gelen ikaz uyarıları ile çalışmaya başlar. Otomatik olarak vanaları açılan bu sistem ile hem canınız hem de eşyalarınız daha güvenli olmaktadır.

Endüstriyel Köpüklü Yangın Söndürme Sistemleri Nerelerde Kullanılmaktadır?

Endüstriyel köpüklü söndürme sistemleri kullanım alanı oldukça fazladır. Ancak genellikle yangın söndürme işleminin zor ve alanın geniş olduğu yerlerde kullanılmaktadır. Buna göre depolarda, hangarlarda, hava alanlarında, yanıcı maddelerin depolandığı yerlerde, petrol rafinerilerde, iskeleler ve tersanelerde, marinalarda, yakıt yükleme ve boşaltma yerlerinde kullanılmaktadır. Görüldüğü üzere kimyasal ve petrol gibi yanıcı maddelerin olduğu yerlerde daha fazla kullanılmaktadır.

Firmamız bünyesinde işletme türünüze uygun farklı endüstriyel köpüklü söndürme sistemleri bulunmaktadır. Firmalarınıza en uygun maliyetlerde size sunduğu ve kolayca satın alacağınız yangın söndürme sistemleri için hemen arayınız.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Endüstriyel Gazlı Söndürme Sistemleri

Endüstriyel Gazlı Söndürme Sistemleri Nedir?

Endüstriyel gazlı söndürme sistemleri işletmelerde veya kuruluşlarda meydana gelen yangın felaketlerinde havada ki oksijen miktarını yanma sınır değerlerinin altına indirmek suretiyle yangını kontrol altına almaya çalışan sistemlerdir. Bu sistemlerin temel amacı yangın anında ortam sıcaklık değerlerini azaltmaya çalışmaktır. Endüstriyel olarak uygun kullanıma sahip işletmelerde gazlı söndürme sistemlerinin tercih edilme sebebi genellikle temiz bir söndürme sistemi olmasından kaynaklanmaktadır. Bu söndürme sistemlerinde elektrikli ekipmanlara ve tesisata zarar vermeden yangını kontrol altına almak mümkün olmaktadır. Söndürme sistemlerinde kullanılacak gazların içeriği kullanılacak yere bağlı olarak değişim gösterebilmektedir. Firmamız çözüm ortaklığı sunduğu çalıştığı firmalar için gazlı söndürme sistemleri konusunda gerekli danışmanlığı sağlamaktadır.

Endüstriyel Gazlı Söndürme Sistemleri Nasıl Kullanılır?

Endüstriyel gazlı söndürme sistemleri kokusuz ve saydam renk olduğundan kullanıldıktan sonra ekstra bir temizlik işlemi gerektirmemektedir. Endüstriyel kuruluşlarda yangının çıkma aşamasında hemen söndürülmesi can ve mal güvenliği açısından oldukça önemlidir. Gazlı söndürme sistemleri içeriğinde kullanılan maddelerin tesislerin elektrik aksamında problem yaratmaması nedeni ile oldukça kullanışlı ürünlerdir. Bu ürünlerin bakım ve yenileme işlemlerinin mutlaka zamanında yapılması gerekmektedir. Bakımı yapılmayan gazlı söndürme sistemleri olası bir felaket anında verimliliğini ve etkinliğini yitirecektir. Firmamız gazlı söndürme sistemlerinin kurulum ve bakımları konusunda firmalarımıza kaliteli ve garantili bir şekilde hizmet vermektedir.

 

Endüstriyel Gazlı Söndürme Sistemleri Nelerde Kullanılabilir?

Endüstriyel gazlı sistemlerinin kullanım alanları genellikle yoğun teknolojik aletlerin bulunduğu yerlerde kullanılabilmektedir. Bu sistemlerin temiz olması ve elektrikli aletlere herhangi bir zarar vermemesi nedeni ile genellikle bu tarz yerlerde gazlı söndürme sitemleri bulundurmak mantıklı olmaktadır. Sistem ve arşiv odaları ,kasalar, uçuş kontrol kule ve alanları , çağrı merkezleri ,ameliyathaneler, gemiler ve buna benzer bir çok farklı alanlarda gazlı söndürme sistemlerinin kullanımı yapılabilmektedir.

Firmamız gazlı söndürme sistemleri konusunda işletmelerinize destek vermekte garantili ürün satışı yapmaktadır. Yangın söndürme sistemleri konusunda çözüm ortağınız olan firmamızdan her türlü bilgi ve teknik desteği alabilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Endüstriyel Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri

Endüstriyel Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri Nedir?

Endüstriyel yangın algılama ve ihbar sistemleri, çıkabilecek yangınların daha henüz başlamadan tespit edilebilmesi amacıyla kurulmuş olan bu sistem yangının başlayabileceği bina, işletme, tesis gibi yerlerdeki kişileri ve itfaiyeyi, oluşabilecek yangına karşı haberdar eden sistemdir. Söz konusu binalarda yaşayan insanların can ve mal güvenliği söz konusu olduğu için yangın algılama sistemleri çok büyük önemler taşımaktadır. Bu sisteler sayesinde yangınları kontrol altına alınabilmek ve hatta henüz başlamadan önlenebilmek büyük felaketlerin önüne geçebilmek mümkün olacaktır. İnsanların can ve mal güvenliğini koruyabilmeye olanak sağlayan ve her dakikasının hayati önem taşıdığı yangınların hızlı bir şekilde söndürülebilmesine yardımcı olacak olan bu sistem teknolojik gelişmeler ışığında oluşturulmuş olup her geçen yıl geliştirilerek yenilenmektedir. 

Endüstriyel Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri Nasıl Yapılır?

Endüstriyel yangın algılama ve ihbar sistemleri, konvansiyonel ve adresli olarak iki farklı şekilde oluşturulabilmektedir.

Adresli yangın algılama sistemlerinde panele ulaşan alarmla birlikte noktasal tespit edilebilme söz konusudur. Konvansiyonel sistemde ise noktasal tespit için bölgede var olan tüm cihazların fiziki olarak kontrol edilmesi sonucu tespit oluşması söz konusudur. Yani adresli sistemde uç birimler adresli olarak oluşturulmuşken, konvansiyonel sistemde bölge olarak uç noktalar belirlenmektedir.

Temel olarak, tespit edebilme, uyarma, izleme ve kontrol olmak üzere 4 ana işlevi olması gereken yangın algılama ve ihbar sistemlerinin TS EN54-14'e ve yangından korunma yönetmeliğine göre oluşturulup hazırlanması ve bakımlarının yapılması gerekmektedir.

Endüstriyel Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Endüstriyel yangın algılama ve ihbar sistemleri, ayakta tedavi merkezi vb. sağlık kuruluşları, eğitim amacıyla kurulmuş binalar, tutukevi, ceza evi ya da ıslahevi olarak adlandırılan alanlar, konaklama ya da toplanma amacıyla kurulmuş tüm binalar, ticari amaçlar için kurulmuş tüm binalar, endüstriyel olarak tasarlanmış büyük tesisler ve fabrikalar, depo amaçlı kullanılan alanlar vb. içinde insan bulunan ya da barınan tüm alanlarda kullanılmaktadır.

Her binanın özellikleri ve iç yapısına göre yangın algılama ve ihbar sistemlerinin kurulması yasal olarak oluşturulmuş ve bu durum zorunlu kılınmıştır.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Endüstriyel Yangın Dolabı ve Tesisat Sistemi

Endüstriyel Yangın Dolabı ve Tesisat Sistemi

Endüstriyel Yangın Dolabı ve Tesisat Sistemi Nedir?

Endüstriyel yangın dolabı ve tesisat sistemi nedir? Sorusuna binalarda yasal olarak bulundurulması zorunluluk arz eden, su ile ya da köpüklü uygulama sonucu yangını söndürme amacıyla kurulmuş yangın söndürme ekipmanı olarak cevap verebilmekteyiz. Yangın esnasında anında müdahale imkânı sunan ve bu nedenle de son derece hayati önem taşıyan yangın söndürme aracı olarak kullanılan yangın dolapları binalardaki kullanım amaçlarına göre ve kullanıldığı alana göre çeşitlenmektedir.

Kullanım alanın özelliği ve özel yapım seçeneği ile bina içi, bina dışı, dekoratif ve köpüklü yangın dolapları üretilebilmektedir.

Endüstriyel Yangın Dolabı Ve Tesisat Sistemi Nasıl Yapılır?

Endüstriyel yangın dolabı ve tesisat sistemi, 20- 30 metre boylarında hortumun ve yangın tüpünün kullanılması ile binanın yapısına göre dizayn edilen, uygulama alanına, uygulanacak alnın yapısal özelliklerine ve yönetmeliğe uygun olarak oluşturulan yangın dolapları, mimari olarak hortumun ulaşabileceği alanlar hesaplandıktan sonra suyun ulaşamayacağı bölge kalmadıktan sonra hesaplamalar yapıldıktan sonra işlem sonlandırılarak kurulmaktadır. Yangın dolabı ile ilgili tesisatlar dolap bağlantı çapı en az DN50(2”) çapında olacak şekilde olarak hidrolik hesaplamalar göre de boru çaplandırılma işlemi yapılarak kullanılmalıdır.

Bu sistem kesinlikle yangın ile ilgili konularda eğitilmiş ve bu becerileri kazanmış kişiler ya da itfaiye personeli tarafından kullanılmalıdır.

Endüstriyel Yangın Dolabı ve Tesisat Sistemi Nerede Kullanılır?

Endüstriyel yangın dolabı ve tesisat sistemi, yüksek yapılı binaların olduğu yerlerde, toplam kapalı kullanım alanının 1000 metrekareden büyük olan imalathanelerde, atölyelerde, depolarda, ayakta tedavi merkezlerinde ve çeşitli sağlık kuruluşlarında, eğitim amacı ile kurulan tüm binalarda, toplanma amacı ile oluşturulan alanlarda, fabrikalarda, 600 metrekareden büyük olan kapalı otopark alanlarında ısı kapasitesinin 350 kilovatın üstünde olduğu kazan dairelerinin bulunduğu alanlarda bulundurulmak zorundadır. 

Yangın dolaplarının ve hortum makaralarının TS EN 671-3 standardında belirtildiği şekli ile periyodik olarak bakımlarının yapılması zorunluluğu olup, bu sorumluluk bina sahipleri, binadan sorumlu görevliler ya da atanma yapılmış ise bina yetkililerine verilmek durumundadır. Mecburi olan periyodik bakım oluşabilecek felaketlerin önüne geçebilmek açısından hayati önem taşımaktadır. 

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Endüstriyel İtfaye Su Verme Ağızları

Endüstriyel İtfaiye Su Verme Ağızları

İtfaiye çalışanlarının yangınlar esnasında su alabilmesi için oluşturulan endüstriyel itfaiye su verme ağızları nelerdir ve nerelerde, ne amaçlar için kullanılır ve bakımları nasıl yapılır?

Endüstriyel İtfaiye Su Verme Ağızları Nedir?

Endüstriyel itfaiye su verme ağızları, şehirlerde ve ilçelerde oluşabilecek yangın sırasında direkt müdahalenin yanı sıra itfaiye çalışanlarının su alabilmesine olanak sağlamak amacı ile kullanılmakta olan bir sistemdir. İl ve ilçeler dışında fabrika, çeşitli amaçlar için kullanılan depo alanları, tüm binalar ve çeşitli amaçlarla kullanılan endüstriyel tesislerde oluşabilecek yangınlara müdahale içinde kullanılan bu sistem, hidrat sistemi olarak da bilinmektedir.

Gövdesi dövme pirinç, volan yapısı dökme demir ve volan somonu çelikten oluşması gereken itfaiyenin hortum bağlantı vanası olan bu sistem karada ve denizde çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.

Endüstriyel İtfaiye Su Verme Ağızları Nerelerde Kullanılır?

Endüstriyel itfaiye su verme ağızları, su alabilmek amacı oluşturulmuş olup genellikle yangın dolaplarının yanlarında ya da düzenlenmiş yangın kaçış koridorlarında kullanılmaktadır.

Alışveriş merkezleri, otoparklar, depolar, fabrikalar, binalar, endüstriyel alanda hizmet veren tesisler, konaklama alanları, sağlık kuruluşları ve ayakta tedavi merkezleri, eğitim amaçlı kurulan binalar, imalathane olarak kullanılan yerler, büroların bulunduğu binalar, mağazalar, dükkânlar vb. alanlar endüstriyel itfaiye su verme ağızlarının kullanıldığı yerler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kısacası yangına müdahaleyi destekleyen bu sistem sprinkler tesisat alanından beslenebilen her türlü yapıda ve yangın dolap hattının bulunduğu her alanda kullanılabilmektedir.

Endüstriyel İtfaiye Su Verme Ağızları Bakımları

Endüstriyel itfaiye su verme ağızları bakımları genel olarak su idaresi tarafından yapılmakta olsa da çoğu zaman su temini, musluk denetimleri itfaiye ekipleri tarafından yapılmaktadır. Denetimlerde musluğa yakın yerlerde engeller olup olmadığı, su çıkışının doğru yöne bakıp bakmadığı, su çıkışı ile yer arasında yeterli açıklık mevcut mu, trafik nedeniyle musluklarda herhangi bir hasar meydana gelmiş mi, pas vb. olumsuzluklar muslukta meydana gelmiş mi, çalıştırma sapı kolay hareket edebiliyor mu, boya nedeniyle musluk kapaklarında sıkışmalar meydana gelmiş mi gibi durumlar kontrol edilmektedir.

Endüstriyel su verme ağızları ile ilgili bakımlar yapılırken, konu ile ilgili standartlarda belirtilmiş olan sistemlerin gerektirdiği periyodik kontrol bakımları, yapılması gereken testler ve gerekli bakım kontrolleri düzenli olarak yapılmaktadır. 

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Endüstriyel Acil Durum Kaçış Merdivenleri ve Holleri Yapımı

Endüstriyel Acil Durum Kaçış Merdivenleri ve Holleri Yapımı Nedir?

Binanın en üst katından en alt katına kadar uzanan merdivenlerin afet durumunda kullanılmak üzere tasarlanarak üretilmiş olanlara, acil durum kaçış merdivenleri denir. Acil durum kaçış merdivenleri, afet esnasında insanların dışarı çıkarken kullandığı holler, acil çıkış sisteminin bir parçasıdır ve birbirleri ile bağlantılı olarak projelendirilmiştir. Endüstriyel acil durum kaçış merdivenleri ve holleri yapımı esnasında dayanıklı taban, tavan ve duvar malzemeleri kullanılmaktadır. Ayrıca alevlere karşı 2 saat, dumana karşı 1,5 saat dayanma süreleridir.

Acil çıkış sistemi arasında asansör yoktur. Afetlerde kullanılmaması gereken bir yoldur. Kullanılabilecek acil kaçış yollarının en başında merdivenler ve holler yer almaktadır. Yapıdan güvenli bir şekilde tahliye için yangın için oluşturulan özel merdiven ve holleri kullanmak riskleri azaltır.

Endüstriyel Acil Durum Kaçış Merdivenleri ve Holleri Yapımı Nasıl Yapılır?

Alevlerin fark edildiği anda yangın kapısına doğru yürüyüp yangın holünden sonra acil kaçış merdivenlerine varılır. Endüstriyel acil durum kaçış merdivenleri ve holleri yapımı birbiriyle bağlantılıdır. Şöyle ki, acil kaçış merdiveni olan yerde mutlaka acil çıkış kapısı ve yangın holü bulundurulur. Acil kaçış sisteminin yapımı için çelik malzeme kullanılır. Hafif ve dayanıklı olması sahip olduğu avantajların başında gelir. Aşınma, yıpranma, yıkılma gibi dezenformasyon neredeyse görülmez. Acil durum kaçış merdiven ölçüleri, yapının yüksekliğine göre belirlenir. Yapılarda bulunma zorunluluğu olan Acil kaçış sistemi (merdiven, kapı, hol) model, renk gibi seçenekler için firmalar ile iletişime geçmek gerekir. Ayrıca Acil kaçış sistemi (merdiven, kapı, hol) için yönetmelikte belirtilen zorunluluklara göre üretilmesi gerektiği de unutulmamalıdır.

Endüstriyel Acil Durum Kaçış Merdivenleri ve Holleri Yapımı Nerede Kullanılır?

Endüstriyel acil durum kaçış merdivenleri ve holleri yapımı, alışveriş merkezi, hastane, okul, iş yerleri başta olmak üzere akla gelebilecek her yapıda zorunludur. Yetkililer tarafından iş sağlığı ve iş güvenliği kapsamında sürekli denetime tabi tutulmaktadır. Basamak sayısı, basamak genişliği, merdiven yüksekli, tutunmayı sağlayan korkuluklar gibi detaylara dikkat etmek gerekir. Yüksek ve geniş yapılı iş yerlerinde duruma göre birden fazla acil durum kaçış merdivenleri kullanılmaktadır. Bunun analiz ve tespiti için alanında uzman kişiler tarafından görevlendirilir. Birden fazla olan acil kaçış merdivenleri sayesinde tehlike anında aynı anda çok sayıda insanın tahliyesi güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Endüstriyel Hidrant Sistemleri

Endüstriyel Hidrant Sistemleri

Endüstriyel Hidrant Sistemleri Nedir?

Endüstriyel Isıtma ve Radyant Sistemleri, bir çeşit yangın söndürme hattıdır. Hem yer altına hem de yer üstüne olacak şekilde iki farklı türde döşenmektedir. Döşenmesinin ardından ise olası yangın durumlarında da olaya anında müdahale edebilmektedir. Sadece yapı içinde değil çevre ve sokaklarda meydana gelebilecek büyük yangınlar için üretilmiştir. Buna bağlı olarak da sokak mobilyası olarak da adlandırılmaktadır.

Toplum ve belediyeler için önem taşıyan hidrant Sistemlerine uygun yönetmelikler bulunmaktadır. Ayrıca hidrant sistemlerini bulunduğu yerlere hassasiyetle yaklaşılmaktadır. Öyle ki herhangi bir Hidrant önüne araç park etmek yasaktır. Sistemin anlık çalışmasını engelleyecek herhangi bir harekette bulunmak cezai işlemlere sebep olmaktadır.

Endüstriyel Hidrant Sistemleri Nasıl Yapılır?

Endüstriyel Isıtma ve Radyant Sistemleri, yönetmelikler baz alınarak üretilmekte ve yerleştirilmektedir. Hidrant Sistemlerinin anma çapları 80 ve 150 milimetre arasında değişmektedir. Hidranlar arası uzaklık ise bölge risk durumuna göre değişiklik göstermektedir. Şöyle ki, Hidrantlar arası uzaklık:

  • Çok riskli bölgelerde 50 metre uzaklıkta
  • Riskli bölgelerde 100 metre uzaklıkta
  • Orta riskli bölgelerde 125 metre uzaklıkta
  • Az riskli bölgelerde 150 metre

Olacak şekilde yerleştirilmektedir. Hidrant Sistemleri belli bölümlerden oluşmaktadır. Bu bölümler ise; dökme demir gövde, otomatik boşaltma donanımı, hortum, vana ve vanayı kumanda etmek için mil şeklindedir. Yangın sırasında açmak için özel Hidrant anahtarı bulunmaktadır. Bu anahtar ile saat yönünde çevrilerek hareket borusu aşağı indirilir. Böylece sistem açılmış olur. Tersi hareketle de kapatılmış olur.

Endüstriyel Hidrant Sistemleri Nerede Kullanılır?

Endüstriyel Isıtma ve Radyant Sistemleri, yangın tüpü gibi yangın söndürücülerin yetersiz kaldığı durumlarda kullanılmaktadır. Fabrika, depo, endüstriyel tesisi ve bina gibi alanlarda yangın söndürme sistemi olarak kullanılmaktadır. Şehir içinde ve kasaba meydanlarında da Hidrant Sistemlerine sıklıkla yer verilmektedir. Sadece yangın söndürürken değil; itfaiyelerin su alabilmesi içinde kullanılmaktadır.

Belediyeler kendi bölgesinde bulunan Hidrant sistemleri için ayrıca sorumluluğu sahiptir. Bu yüzden kullanımı oldukça büyük çaplıdır. Bina dışına yerleştirilen bu sistem yangınlara anında müdahale etmekte, itfaiyeler için su temini sağlayabilmekte ve hortum bağlanabilerek yangına doğrudan müdahalesi sağlanabilmektedir. Kullanım önemine göre de kolay bağlantı sağlanabilecek ve bağlanabilecek alanlara yerleştirilmektedir.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Endüstriyel Modüler Su Depo Sistemleri

Endüstriyel Modüler Su Depo Sistemleri Nedir?

Su, tüm canlı hayatı için büyük önem taşımaktadır ve vazgeçilmezdir. Özellikle, insan vücudunun büyük bir kısmını su oluşturduğu için insan hayatı için daha fazla etkisi bulunmaktadır. Su aynı zamanda temizlik, yemek gibi birçok işlem için de gereklidir ancak su kaynaklarının kontrolsüz bir şekilde kullanılması ve kirletilmesi, çağımızda su sıkıntılarının yaşanmasına neden olmuştur ve hatta gelecekte su sıkıntısı dolayısıyla ülkelerin ve insanların birbirleriyle savaşmasına neden olacağı konunun uzmanları tarafından belirtilmektedir. Su sıkıntılarının daha fazla yaşanmaması için çeşitli önlemler alınabilir, bu önlemlerden bir tanesi de tarihi 1900’lere dayanan su depolarıdır. Bu su depoları önceleri plastik, cam gibi malzemelerle yapılmıştır ancak bu su depolarının suyu uzun süre temiz ve kullanılabilir tutma ve gerekli yerlere taşınamama gibi dezavantajları bulunmaktaydı. Günümüzde ise, bu dezavantajları ortadan kaldıran Endüstriyel modüler su depo sistemleri bulunmaktadır.

Endüstriyel Modüler Su Depo Sistemleri Nasıl Yapılır?

Tarihinin yüzyılı aşkın sürelere dayandığı su depolarının, önceki dönemlerde en sık kullanılan türü plastik malzemeliydi ve bu da içindeki suyun uzun süre aynı tazelikte kalmasını sağlayamıyor, dolayısıyla, haznenin içinde bakteri ve virüslerin çoğalmasına neden oluyordu. Bu durumda, insan sağlığı açısından büyük tehlikeleri barındırıyordu. Tifo, kolera, dizanteri gibi hastalıkların oluşmasına zemin oluşturuyordu. Ayrıca, bu su depolarının taşınma ihtimali yok denecek kadar azdı. Günümüzün gelişmiş teknolojisiyle, paslanmaz çelik materyallerin birleşimiyle üretimi yapılan, kolay ve sağlıklı kullanım sağlayan, içerisinde bakteri ve virüslerin barınmasına olanak bırakmayan koruyucu kalkanı bulunan endüstriyel modüler su depo sistemleri kurulumu işinin erbabı personeller tarafından yapılır. Esnek iç haznesi sayesinde maksimum seviyede su doldurmayı sağlar. Kullanılacak alanların metrekaresine göre ve ihtiyaca göre hem boyutu hem haznesi ayarlanabilir, bu sayede fazla yer kaplamaz. Modül parçaları, acil durumlar için kullanılacak alanlara uygulanması durumunda kapılardan, merdivenlerden ve asansör gibi yapılardan geçebilecek uygunlukta yapılır. Zamanla yenilenebilir parçaları bulunmaktadır. Maddi külfeti oldukça az olan bu sistem yıllarca kullanılabilir. Sistem kurulduktan sonra, su sızdırmazlık testi yapılarak kullanıma hazır hale getirilir ve gerekli hallerde bakım ve onarım çalışmaları rahatlıkla yapılabilir.

Endüstriyel Modüler Su Depo Sistemleri Nerede Kullanılır?

Suyun öneminin arttığı ve bu konuda farkındalık yaratmak için çalışmaların yapıldığı günümüzde ve gelecek zamanlarda su kıtlıklarının yaşanması ihtimaline karşın ve yangın gibi acil durumlarda kullanılmak üzere tasarlanmış Endüstriyel Modüler Su Depo Sistemleri, her alana uyum sağlayabilmesi nedeniyle başta apartmanlar (evler), tüm toplu yaşam ve kamu kuruluşları, fabrikalar, okul vb. eğitim merkezleri, oteller ve alışveriş merkezleri gibi pek çok alanda kullanılmaktadır.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Endüstriyel Yangın Pompa Sistemleri Kurulum ve Bakımları

-

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

 

Hizmetlerimiz

İletişim Formu

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇMEKTEN ÇEKİNMEYİN

Bilgi Alın

+90 216 394 06 47