Teklif Almak İstiyorum

Servis ve Bakım Hizmetleri

Servis ve Bakım Hizmetleri

Açıklama

-Kazan Bakımları
-Brülör Servisliği
-Yakma Sistemleri Servisliği
-Hvac Santral Bakımları
-Havalandırma Sistem Bakımları
-Flushing Tesisat Yıkama İşlemleri
-Pompa Bakımları
-Baca Gazı Verim Ölçüm Analizi
-Havalandırma Debi ve Hız Ölçümleri
-Yangın Söndürme Tesisatı Bakımları
-Yangın Algılama Sistemi Bakımları ve Servisliği

 

Servis ve Bakım hizmetleri alanında hizmet veren Aksoylar Mühendislik ile tanışmak ve projelerinizi emanet etmek için şimdi iletişim kurun.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Kazan Bakımları

Kazan Bakımı Nedir?

Kazan bakımı belli periyotlarda yakıtın daha verimli bir şekilde enerjiye dönmesi için kazanlarda yapılması gereken bakım işlemlerine denilmektedir. Kazan bakımlarının yapılmadığı durumlarda yakıt kazan içinde verimsiz bir şekilde yanacak ve maliyet ve verimlilik kaybı oluşturacaktır. Doğalgaz yakıtının bakımı yapılmış kazanlarda yanması demek metal kazan yüzeylerine daha iyi temas halinde olarak daha çok ısı yaymasına sebep olmaktadır. Aksi takdirde oluşan kaçaklar ve farklı nedenlerden dolayı kazanın verimlilikten uzak olması hem daha büyük arızaları beraberinde getirebilecek hem de doğalgazı fazla sarfiyatı nedeni ile maliyet yönlü artışa sebep olacaktır. Firmamız her tür kazan çeşitleri için kazan bakımları servisi ve brülür servis hizmetlerini vermektedir.

Kazan Bakımı Nasıl Yapılır?

Kazan bakımları için öncelikle kazanın iç yüzeyi etraflıca kontrol edilmektedir. Burada yer alan kontrol elamanlarının tamamının bakımı gerçekleştirilir. Kurum ve pislik biriktiyse bunlar temizlenerek arındırılma sağlanır. Kazan içerisinde doğalgaz yakımı yapılıyorsa gaz ve duman kaçağı kontrolü sağlanır. Duman kanallarının tamamı en ince ayrıntısına kadar kontrol edilir. Verimli bir enerji elde etmek için ayrıntılı kazan bakımlarının senede en az bir kere yapılması tavsiye edilmektedir. Bu kontroller hem daha büyük arızalar oluşmadan yapılan erken müdahalede etkili olmakta hem de yakıt randımanı sağlayarak maliyet anlamında fayda sağlamaktadır. Firmamız kazan bakım işlemlerinde uzman ekipleri ve kullandığı kaliteli malzemelerle hizmet vermektedir.

Kazan Bakımı Ne Zaman Yapılır?

Ayrıntılı kazan bakımı en az senede bir kez olmak sureti ile bu işi profesyonel bir şekilde yapan firmalardan hizmet alarak yaptırılması gerekmektedir. Bunun dışında günlük, haftalık ve aylık periyotlarla kazanların temizlenmesi işlemleri yapılmalıdır. Ev ve işyerlerinde sıklıkla kullanılan kazanların verimli iş görebilmesi için bakımlarının aksatılmadan yapılması önemlidir. Firmamız kazan bakımları esnasında baca gazı verimliliğini de ölçümlemekte buna göre uygun çözüm önerileri getirmektedir. Bakım esnasında tüm keçe ve contaların da bakımı yapılarak sizlere ev ve işyerlerinizde yüksek verim alabileceğiniz uygulama önerileri de sunulmaktadır. Firmamız deneyimli kadrosu ile her tür kazanınız için çözüm ortağı olmaya devam etmektedir.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Brülör Servisliği

Brülör Servisiliği Nedir?

Brülör servisliği, kazan sistemli ısınma sistemi bulunan binalar ve farklı endüstriyel alanlarda kullanılmaktadır. Kazan sistemlerindeki ateşleme sistemlerinin devreye girmesi için brülör kullanılmaktadır. Firmamızın brülör servis hizmetleri ve yedek parça hizmetleri bulunmaktadır. Her türlü marka brülör ve kazanlar için deneyimli çalışanlarımızdan istediğiniz zaman hizmet alabilirsiniz. Servis hizmetini uygun fiyatlarla, nitelikli ve kaliteli işçilik hizmetlerimiz ile size en iyi servis hizmeti vermekteyiz. Kullanılacak kazan ve altyapıya göre kapasiteler değişmektedir. Kabaca brülör parçalarını şu şekildedir; Gövde, Elektrik Panosu, Elektrik Motoru, Fotosel, Yakıt Pompası, Servo Motoru, Ateşleme Trafosu, Fan motoru, Trübülatör, Elektronik gövde, Prosestat, Brülör Memesi ve Ateşleme elektrotlarından oluşur. Piyasa da birçok brülör çeşidi olmakla beraber, yakıt cinsine göre gaz yakıtlı ve sıvı yakıtlı brülörler en çok tercih edilenlerdir. Çok katlı binalarda apartman dairelerinde bu 2 çeşit brülörü görmek mümkün. Brülör sadece kış aylarında kullanılmayıp, altyapının mevcut olması halinde yaz ve kış aylarında sıcak su elde etmede brülör yanma işlevini gerçekleştirebilir.

Brülör Servisliği Nasıl Yapılır?

Brülör servisliği, kullanım yerine ve kullanılan yakıta göre farklı brülör cihazları vardır. Atmosferik brülörler düşük basınçla kullanılarak kombi ve benzeri cihazlarda çalışmakta, üflemeli brülör de bir fan yardımıyla yüksek basınçla çalışmakta, kazan ve fırın gibi endüstriyel brülör de kullanılmaktadır. Genellikle fanın gövdeye entegre olduğu brülör tipleri vardır. Brülörden elde edilen ısıyla buhar, eritme, ısıtma gibi birçok ihtiyaç karşılanmaktadır. Yakıta göre brülör çeşitleri; motorin brülörü, katı yakıt brülörü ve doğalgaz brülörüdür. Brülör seçimi yapılırken kullanılacak kazan ve ihtiyacınıza göre, brülör yakıtın hesabı yapıldıktan sonra kapasiteye uygun yapılmalıdır. Doğru seçim brülör verim açısından da önemlidir. Isı sektöründe yakıt ve enerji tasarrufu önemli bir husustur. Buradaki amaç her zaman kullanılan yakıttan maksimum verimin alınmasıdır. Bu sebeple kullanılan cihazların sürekli geliştirilerek, hassasiyeti ve kontrolü artırmaktadır. Brülör bu amaca yönelik üretilen, tam yanma ve emniyet sağlayan bir cihazdır.

Brülör Servisliği Nerede Kullanılır?

Brülör servisliği, binalarda yer alan kazan sistemlerinde kullanıldığı gibi buhar jeneratörleri, ekmek fırınları, buhar kazanları, boya kurutma fırınları gibi birçok alanda kullanımı bulunur. Brülör servis bünyesinde bulunan teknisyenlerimiz bugüne kadar pek çok sektörde kullanımı olan bütün brülör sistemlerinde hizmet vermiştir. Yaşanabilecek olası tüm arızalarda, yedek parça gerektiren durumlarda ve genel standart bakım işlerinde hızlı şekilde uzman personellerimiz ile sizlere hizmet veriyoruz. Riello marka gaz brülörleri, Dreizler, Baltur, Elco, Weishaupt, Buderus, Ecostar, Gökçe, Alarko gibi en fazla kullanılan brülör markalarında servis hizmetimiz bulunmaktadır. Brülör servislği işlerinde tecrübesiz ve yetkisiz insanlardan alacağınız hizmetler güvenliğinizi tehlikeye sokabilir. Bu sebeple can ve mal güvenliğiniz için yeterliliği olan servis firmalarından hizmet almanız gerekmektedir. Brülör için kapasite ayarının ve analizinin yapılması, yanma verimi, baca gazı analizi gibi hizmetlerin tümünü firmamızdan alabilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Yakma Sistemleri Servisliği

Yakma Sistemleri Servisliği

Yakma sistemleri servisliği içerisinde hangi hizmetlerin bulunduğu kullanıcıları tarafından merak edilen bir konudur. Su borulu primer yanma odasının hemen altına konulan konveyör ızgaralı bir yakma ünitesinin kontrolü sağlanmaktadır. Sistemin nasıl çalıştığı ve nerelerde kullanıldığına dair ayrıntılı bilgiler ise yazımız içerisinde değerlendirilmektedir.

Yakma Sistemleri Servisliği Nedir?

Yakma sistemleri servisliği döner ızgara, ısıya dayanıklı özel alaşımlı döküm malzemelerden üretilerek yapılmıştır. Zincir baklaları; yanmayı bütün yüzeyde sağlayabilen ayrıca yüzeyde sağlayabilen ince hava çıkışları meydana getirecek düzeyde tasarlanmaktadır. Burada bulunan hava kanallarının ve ayar klapelerinden ihtiyaç duyulan miktarda yakma havası ızgaraya alttan verilir daha sonra yanma kapasitesi de istenilen ayarda tutulmaktadır.

Döner ızgaranın en etkin ver verimli yakacağı kömürler, uçucu madde miktarı en az 5,3 – 10 mm iriliğinde olmaktadır ayrıca pirinç maddesi büyüklüğünde olan kömürlere denmektedir. Bu sistemlerin düzgün bir şekilde yanması amacı ile sistem servisliği yapılması gerekir. Firmamız da yakma sistemlerinin servisliği konusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Yakma Sistemleri Servisliği Nasıl Yapılır?

Yakma sistemleri servisliği nasıl yapılmaktadır herkes tarafından araştırılan bir konudur. Kömür, servis bankerinden ızgara dökülmesi ile ocak içerisine doğru ızgaranın dönme hızıyla ilerlenmektedir. Izgara üzerine serilen bir kömür tabakası el ile (manuel) bir düzenek kurularak ayarlanır. Daha sonra kömürün kalitesi, yanma hızı gibi diğer faktörlere bağlı olarak ayarlanması sağlanır. Ocağa konulduğu an radyasyon ısısının etkisi ile kömür önce nemini salar ardından sıcaklığın artması ile de gazlanmaya ve uçucu ve yanıcı hidro- karbonların yayılması başlar ve ızgaranın ilerleyen kısımlarında sabit karbon yanmasını da tamamlanmaktadır. Burada kömürün tüm bileşenlerinin ızgaranın tamamına kadar yanması ihtiyacı gereklidir. Kömür burada yanmasını tamamlar ardından kömürün külü, ızgaranın sonundan uygun bir kül alma sistemi ile tahliye edilmektedir.

Yakma Sistemleri Servisliği Nerede Kullanılır?

Yakma sistemleri servisliği birçok alanda kullanılmaktadır. Çeşitlerine ve kullanım yerlerine göre bunları sınıflandırabiliriz. Büyük kapasiteli tesislerden, fabrikalara, benzer işletmelere daha birçok alan ve sektörü sayabiliriz.

Firmamız farklı alanlarda kullanılan yakma sistemlerinin servisliğini başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Bu sistemlerin nasıl çalıştığı ve nasıl temin edebilirsiniz hakkında detaylı bilgi isterseniz hemen firmamız ile iletişim kurunuz. 

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Hvac Santral Bakımları

Hvac Santral Bakımları

Herhangi bir işletmenin iklimlendirme ve havalandırma sistemlerinin sorun çıkarması durumunda önemli bazı zararlar ortaya çıkabilmektedir. Bu sistemlerin zarar vermemesi için bakımlarının düzenli periyotlarda ve profesyonel kişilerce yapılması gerekmektedir.

Hvac Santral Bakımları Nedir?

Hvac santral bakımları, endüstriyel tüm işletmelerde, özel tesislerde ya da binalarda içerideki havanın sıcaklığı, temizliği, hava akışının yapmış olduğu hareket ya da nem oranları gibi durumlar ayarlanmaktadır. Ayrıca bu sistemlerin bakımları yapılarak bu ayarların tamamı istenen seviyelerde tutulmaktadır. İşletmelerin iklimlendirme sistemlerinin olması gereken ayarda çalışması için bu bakımların yapılması zorunludur. Tesisler ya da binaların iklimlendirme sistemleri arıza durumu gösterirse ve fark edilmezse işletmeleri büyük zararlara uğratmaktadır.

İnsan sağlığı ve yaşam konforu için uzmanlar tarafından kabul edilen uygun nem oranı 0-60 sıcaklık ise 20 ila 27 santigrat derece arasında olması gerekmektedir. Özellikle kapalı alanlarda bu oranlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu sistemler aslında bir konfor değil zorunluluktur.

Hvac Santral Bakımları Nasıl Yapılır?

Hvac santral bakımları yapılırken, kurulu sistemlerin bulunduğu ortama uygun olması şarttır. Ayrıca çalışma etkinliği de kontrol edilmektedir. Bu sistemin düzgün çalışması için sistemi besleyen elektrik panosunun ve tesisat kontrolleri yapılması gerekir daha sonra gerilim dengeleri de ölçülmektedir. Uzman ekipler tarafından anti bakteriyel solüsyonlar, evaporatör, filtre temizlikleri ve son olarak kondanser bakımları titizlikle incelenir. Ardından drenaj hattı kontrollerine geçilmektedir. Fan kanatları, fan motorları, genleşme valfleri, presostat sistemin tüm elemanları, 4 yollu vana, kompresör, oda ve boru termistör kontrolleri sağlanır. Burada gevşeme varsa bu sorunlar giderilir. Cihaz yeniden uygun şekilde toplanır ve çalışma durumu yeniden kontrol edilir. Kontrol sırasında en kaliteli malzemeler kullanılır.

Hvac Santral Bakımları Nerede Kullanılır?

Hvac santral bakımları hemen hemen her yerde kullanılan bir uygulamadır. Firmamız bu konuda etkin ve verimli bir hizmet sağlamaktadır. Firmamız içerisinde verilen santral bakım hizmeti endüstriyel alanlarda hizmet veren tesis ve işletmeler başta olmak üzere binalarda da kullanılmaktadır.

Firmamız uzman personelleri ile vermiş olduğu bu hizmet oldukça önemlidir. Santral bakım hizmetlerini uygun fiyata ve güvenilir bir şekilde almak isterseniz hemen firmamız ile iletişim kurunuz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Havalandırma Sistem Bakımları

Havalandırma Sistem Bakımları Nedir?

Havalandırma sistemi, bulunduğu ortamdaki havayı tazeleme ve temizleme işlevlerini yerine getirmektedir. Havalandırmalar sayesinde dışarıdaki kirli hava içeriye girmez içerideki kirli hava ise dışarı verilerek temiz hava girişini sağlar. Havalandırma sistemleri tüm yaşam alanlarında kullanılabilir. Özellikle iş yerlerinde kullanılan sistemler özel olarak kurulur ve düzenli olarak bakıma ihtiyaç duyar. Havalandırma sistem bakımı, hava filtrelerinin temizlenmesi için yapılır. Filtreler temizlenmediğinde sistem bakteri ve mikroplar çoğalacağından havayı temizleyemez ve sağlık açısından zararlı etkilere neden olur. Havalandırma sistemleri bakımları ile filtreler ortamdaki havayı daima uygun şekilde temizler. Sistemin daha sağlıklı ve iyi çalışabilmesi için gerekli olan bakımlar düzenli aralıklarla ile yapılmalıdır.

Havalandırma Sistem Bakımları Nasıl Yapılır?

Havalandırma sistemleri, özellikle seri üretim yapan ve insan sayısının çok olduğu iş yerlerinde kullanılması zorunlu sistemlerdir. Fabrika gibi çalışma alanlarında ortamdaki havayı tazeleyerek sağlığa zararlı bakteri ve mikroorganizmaları temizleyen sistem zaman içinde filtre dolması ile bakıma ihtiyaç duyar. Havalandırma sistem bakımları profesyonel ekipler tarafından yapılmaktadır. Sistemin model ve çeşidine bağlı olarak yapılan bakımlarda ilk olarak sisteme gelen elektrik akımı kesilir. İşinde uzman olan kişiler tarafından sistem içerisindeki hava filtreleri, kanallar, cihazın kabini, fanları ve kayış gibi noktaları özel cihazlar ile temizlenir. Bakım işlemleri mutlaka bilen kişiler tarafından yapılmalıdır. Havalandırma sistemlerinin bakımı, sistemin doğru şekilde çalışması için önemlidir.

Havalandırma Sistem Bakımları Nerede Kullanılır?

Havalandırma sistemleri insan sağlığı için oldukça önemlidir. Doğa dostu olan bu sistemler insanların çok bulunduğu ve daima çalışılan yerlerde daha sık kullanılır. Bazı çalışma alanlarında ise kullanımı mecburidir. AVM, otopark ya da hastane gibi yaşam alanlarında da havalandırma sistemleri kullanılmaktadır. Havalandırma sistem bakımları kullanıldığı alanda yapılması gereken bir durumdur. Düzenli olarak bakım yapılmadığında sistem ömrü azalır ve doğru çalışamaz. Zaman içerisinde sistem içerisindeki filtreler dolar ve kirli havayı dönüştüremez. Profesyonel ekipler tarafından yapılacak olan bakım işlemleri, havalandırma sistemi kullanılan her yerde yapılabilir. Kullanıldığı alanda büyük önem arz eden havalandırma sistemleri özel nem oranı dengesi ve sıcaklık ile çalışır. 

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Flushing Tesisat Yıkama İşlemleri

-

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Pompa Bakımları

Pompa Bakımları Nedir?

Endüstriyel alanda kullanılan tüm cihaz ve ekipmanlar özeldir. Düzenli olarak çalışan, üretimi ve sürekliliği destekleyen ekipmanlar sayesinde tesislerin çalışması mümkündür. Her işletme ya da tesis yapması gerekli alana özel ekipmanlar kullanır. Pompalar da yine endüstriyel sisteme hizmet veren ekipmanlardan biridir. Pompa bakımları, koruyucu ve düzenleyici olarak iki şekilde yapılmaktadır. Koruyucu bakımlar düzenli olarak yapılması gereken ve pompa işlevinin sağlıklı devam etmesini sağlayan bakımdır. Düzenleyici bakım ise pompa arızası durumunda yapılan ve arızanın giderilmesini sağlayan bakımdır. Pompa bakımlarının düzenli olarak yapılması ve pompanın çalışma işlevinin sağlıklı olmasını sağlar. Pompalarda bakım haricinde günlük olarak kontrol de oldukça önemli bir noktadır.

Pompa Bakımları Nasıl Yapılır?

Pompa bakımları, ayrıcalıklı bir sorun olmadığı sürece bulunduğu alanda yapılmaktadır. Genel ve rutin bir bakımda pompaya gelen elektrik kesilir ve işinde uzman kişiler tarafından bakım işlemleri başlar. Öncelikli olarak elektrik kesildikten sonra pompa motorunun kontrolüdür. Sonrasına ön kapak vidaları açılarak lobların bakımı yapılır. Loblar yerinden çıkarılarak temizlenir, pompa hat bağlantıları kontrol edilerek geri takılır. Pompa bakımında dişli kısımda bulunan yağ haznesi de bakım için çok önemlidir. Yağın azalması, yanması veya fazla olması makinayı yakar bu nedenle yağ seviyesi düzenli olarak da kontrol edilmelidir. Belirli parçaların sökülmesi ve temizlenmesi ile pompa bakımı yapılmaktadır. Pompa arızalarında bazı parçaların değişimi gerekebilir.

Pompa Bakımları Nerede Kullanılır?

Endüstriyel alanda üretim ve sürekliliğin olduğu her nokta da pompa kullanılmaktadır. Sistem sürekliliğinin bir parçası olan pompa bakımları makinanın olduğu her alanda şarttır. Pompalar, bulunduğu alanda gün içerisinde sürekli olarak kontrol edilmelidir, ısınma durumu çalışma durumu gibi noktalara bakılmalıdır. Bunun haricinde pompa bakımları belirli periyotlarla düzenli olarak yapılmalıdır. Pompalar kullanılacağı alan için farklı modeller de ve şekillerde tercih edilebilir. Pompa modeli veya çeşidi ne olursa olsun bakım yapılmadığında sağlıklı çalışmaz. Profesyonel kişiler tarafından özel olarak bakımları yapılması gerekmektedir. Pompaların yağ kontrolleri, dişli durumları, motor fonksiyonları gibi tüm bakımlar bulunduğu alanda yapılır. Parça değişimi veya farklı sorunlar için yapılan işlemlerse daha farklıdır. 

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Baca Gazı Verim Ölçüm Analizi

Baca Gazı Veri Ölçüm Analizi

Bacalardan çıkan kirli havaya sebebiyet veren gazların kontrol altına alınmasını sağlamak amacı ile yapılan veri ölçümleri analizinin yapıldığı sistemdir.

Baca Gazı Veri Ölçüm Analizi Nedir?

Yakıt vb. maddelerin yakıldığı sırada buharlaşma, ayrışma gibi kimyasal depolama, taşıma ve yapılan mekanik işlemlerden sonra tesislerden kirli hava yayılmaya başlamaktadır. Baca gazı veri ölçüm analizi de bu olumsuz durumu kontrol altına alabilmek amacıyla yapılan bir ölçüm işlemdir.

Emisyon kirletici maddeler, karbon monoksit, ozon, azot oksitleri, kurşun, kükürt dioksit gibi maddeler olarak sıralanabilmektedir. Endüstrinin getirmiş olduğu bu kirlilikler insan sağlığı açısından son derece tehlike arz ettiği için bu gazlar için veri ölçümleri sürekli olarak yapılmak zorundadır. Baca gazı şeklinde tanımlanan bu zararlı gazların veri ölçümleri alınan numuneler incelenerek yapılmaktadır.

Baca Gazı Veri Ölçüm Analizi Nasıl Yapılır?

Baca gazı veri ölçüm analizi yapılmaya başlamadan önce tadilat gerekli ise tadilat yapıldıktan sonra işleme başlamak gerekmektedir. Emisyon ölçümü yapılabilmesi için öncelikle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sisteminde yer alan ölçüm programı sistemine giriş yapmak gerekmektedir. Girişi takip eden 5 gün içerisinde gün alınabilmektedir. Raporlama çeşitli evrak ve bilgi ile sağlanmaktadır.

Rapor alabilmek için ölçüm standartlarında belirtilen şartlarda numune almak gerekmektedir.

Baca gazları son derece zararlı gazlar olduğu için çok sıkı denetime tabi tutularak kontrollerinin sürekli yaptırılması gerekmektedir. Gaz salınımı yapan kuruluşlara özel ölçüm cihazları bulunarak sık kontrol edilmesi gerekmektedir. Normal sınırın dışında olan emisyon değeri tespit edildiği gibi müdahale ederek normal sınırlarda değerlerin tutulması gerekmektedir.

Baca Gazı Veri Ölçüm Analizi Nerede Kullanılır?

Baca gazı veri ölçüm analizi yapılan en yoğun sektörler ısıtma üzerine hizmet veren sektörlerdir. Kazan, kat kalorifer kullanımları ölçüm cihazlarının kullanımını zorunlu kılmaktadır. Ayrıca endüstriyel alanlarda da su, buhar ve enerji ihtiyaçları sürekli olarak yanma sistemleri şeklinde çalıştığı için bu alanlarda da baca ölçüm analiz cihazları kullanılmaktadır.

Baca ölçüm cihazı kullanılan alanlarda sürekli denetim olmak zorundadır. Çok büyük cezaları olan bu uygulama sürekli olarak kontrol altında tutularak takip edilmek zorundadır. Aksi takdirde çok ciddi yaptırımlar ile karşılaşılabilmektedir.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Havalandırma Debi ve Hız Ölçümleri

Havalandırma Debi ve Hız Ölçümleri

Havalandırma debi ve hız ölçümleri kanallarda bulunan hava hızları ölçümü debi ölçüm problarının ortalamaları alınarak hesaplanmaktadır. Hava kanalı içerisinde üstten ve yandan + şekline benzer sensörler bulunmaktadır. Çıkışları birbirlerine paralel gelecek şekilde bağlanmaktadır. Bu sistemlerin ne olduğu ve nasıl ve nerede kullanıldığını açıklayabiliriz.

Havalandırma Debi ve Hız Ölçümleri Nedir?

Kanallarda bulunan hava hızlarını ölçmek için kullanılan sistemlerdir. Paneller içerisindeki bütün kesitler taranmak şartı ile ortalama hava hızlarının saptanması konusunda başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bu sistem içerisinde bulunan sensörler pitot prensiplerine uygun olacak şekilde statik ve toplam basınç farkını yani dinamik basıncı da ölçmek için kullanılabilir. Havalandırma debi ve hız ölçümleri basınç farkı fark basınç aktarıcısı aracılığı ile ölçülmektedir. Bu ölçümler PLC ünitelerine gönderilmektedir. PLC tarafından okunan basınç farkları belirli bir formül kullanılarak debisi hesaplatılmaktadır. Debi ölçümleri sırasında sensörlerin hava kanalına mekanik olarak montajı yapılması gerekir. Ancak montaj esnasında uyulması gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu kurallara uyulması halinde ölçüm işlemleri doğru bir şekilde yapılmaktadır.

Havalandırma Debi ve Hız Ölçümleri Nasıl Yapılır?

Havalandırma debi ve hız ölçümleri havalandırma tesisat sistemleri için en az enerji ve işletme giderlerini azaltan ve kendisinden beklenen konfor şartlarının sağlanması için gereklidir. Dağıtıcı hava kanalı sistemlerinin belirli bir şekilde kontrol edilmesi sağlanır ve hava debisi de ayarlanmalıdır. Hava ölçümü ve debi ayarı yapılırken;

  • Bir kalibre edilmiş anemometre, velometre ya da pitot tüpü kullanılarak yapılmalıdır.
  • Sıcaklık ve atmosferik basınç şartları normal şartlarda çok farklı çıkması halinde düzeltme sayısıyla çarpılarak bulunmaktadır.
  • Yapılan tüm ölçümlerin ortalamaları alınır ardından kanal testine uygun olacak şekilde geçen havanın debisini de hesaplamak mümkündür.
  • Bu ölçümler uzman bir kişi tarafından profesyonelce yapıldığında en doğru sonucu vermektedir.

Havalandırma Debi ve Hız Ölçümleri Nerede Kullanılır?

Havalandırma debi ve hız ölçümleri nerede kullanılır sorusunu çok fazla merak edilmektedir. Bu havalandırma debi ve hız ölçümleri biyolojik, meteorolojik olayların incelenmesi, laboratuvarlarda yapılan bazı deneylerde, petrol ürünleri, kimyasal kirletici olmayan sıvıların geçtiği alanlar, hidrolik modellemelerde, içme suyu, atık sular, sıvı hidrokarbonlar, naftalar, endüstrinin bazı alanlarında kullanılabilir. Herhangi bir akış ölçme işleminde bu yöntemler kullanılabilir. Bu yöntemler kullanılmadan önce uzman bir kişi tarafından yapılacak işlemin uygun olup olmadığı kontrol edilebilir. Daha sonra havalandırma hız ölçümleri yapılması daha doğru bir yaklaşımdır.

Firmamız tarafından yapılan tüm işlemler uzman ve profesyonel ekipler tarafından yapılmaktadır. Detaylı bilgi için hemen arayınız. 

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Yangın Söndürme Tesisatı Bakımları

Yangın Söndürme Tesisatı Bakımları

Yangın Söndürme Tesisatı Bakımları Nedir?

Yangın söndürme tesisatı bakımları can güvenliğini tehdit eden yangınların olumsuz etkilerini yaşamamak için düzenli olarak yapılması zorunlu bir işlemdir. Can ve mal kayıplarına sebebiyet verebilecek yangınlarını kontrol altına alabilmek için evlere, iş yerlerine manuel ya da otomatik yangın söndürme sistemleri kurulmaktadır. Bu sistemlerin varlığı itfaiyenin yangın alnına ulaşmadan yangına müdahale edebilmeyi sağlamak amacıyla oluşmuştur.  Oluşturulan bu sistemler periyodik olarak bakıma alınmalıdır. Bakınlar sırasında eksiklikler ya da tehlike arz edebilecek durumlar tespit edilerek raporlama hazırlanması gerekmektedir. Rapor eksikliği giderebilecek kişi ya da kuruluşa teslim edilerek gerekli düzenlemelerin yapılması sağlanmaktadır.

Yangın Söndürme Tesisatı Bakımları Nasıl Yapılır?

Yangın söndürme tesisatı bakımları periyodik muayeneleri yetkilendirilen kişiler tarafından belirlenen standartlara uygun şekilde yapılmalıdır. Bakım sırasında hem yangın söndürme sistemi hem de yangın söndürme sisteminin tesisatı kontrol edilmektedir. Öncelikli olarak standartlara uygunluk sağlanmış mı kontrol edilmektedir. Tesisat, hidrantlar, lanslar, motopomplar test edilerek belirlenen kriterlere uygun olup olmadığı denetlenmektedir.  Sonrasında ise hortumlar basınç testine tabi tutularak hortumun sağlamlığı test edilmektedir. Yangın tüpünün de kontrol edilmesi ile bakım ve kontrol işlemleri sonlandırılır.

Uzman kişiler tarafından sürdürülen bu muayene titizlikle sürdürülüp sonuçlar ciddi bir şekilde raporlanmalıdır. Raporda olası bir olumsuzluk ya da tehlike durumu belirtilerek bu tehlikeli durum olası bir yangın ihtimaline karşı bir an önce giderilmelidir.

Yangın Söndürme Tesisatı Bakımları Nerede Yapılır?

Yangın söndürme tesisatı bakımları, ev ve iş yerlerine kurulmuş olan otomatik ya da manuel yangın söndürme sistemlerinin bulunduğu alanlarda yapılmaktadır. Yetkili tarafından yerinde yapılacak olan bu periyodik bakım ve muayeneler oluşabilecek yangınların önlenebilmesi için son derece hayati bir önem taşıdığı için kesinlikle düzenli olarak takip edilmek zorundadır.

Yerinde yapılan bu bakımlar, cihaz çalıştırma ve bakım talimatlarına uyularak, gerekli testler yapılarak ve raporlama hazırlanarak sürdürülmeleridir. Eksiklikler ve onarımlar giderildikten sonra yeniden bakım yapılarak son haliyle rapor yöneticilere ya da bina sahiplerine teslim edilerek, bu kişilerin raporları can ve mal güvenliğini sağladığı için muhafaza etmesi kesinlikle gerekmektedir. 

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Yangın Algılama Sistemi Bakımları ve Servisliği

Yangın Algılama Sistemi Bakımları ve Servisliği

Bulunduğumuz binalarda yangın algılama sistemlerinin sağlıklı ve etkin bir şekilde çalışması için rutin bir şekilde bakımlarını yaptırmamız gerekmektedir. Bu yasal düzenleme ile zorunluda kılınmıştır. Bu yasal düzenleme hem TS CEN/TS 54-14 standardına uygun hem de binaların yangından korunması hakkında yönetmenlikte belirtilmiştir. Yasal zorunluluklar olmasa dahi yangın almana sisteminin verimli bir şekilde çalışması ve olası yangın durumlarında gerekli adımları gerçekleştirmesi için yangın algılama sistemi bakımları ve servisliği zamanında yapılması gerekir.

Yangın alarm sistemlerini alıp, kurmak kadar düzenli aralıklar ile yangın alarm sistemlerinin bakımlarını profesyonel bir şekilde yaptırmak da önemlidir. Binalarda, ev ve iş yerlerimizde olası bir şekilde meydana gelecek yangınların kısa sürede algılanarak müdahale edilmesini sağlamak için sistemin düzenli çalıştığından emin olmanın tek yolu bakım ve onarımlarını zamanında yapmaktan geçmektedir.

Yangın Algılama Sistemi Bakımları ve Servisliği Nedir?

Binalarda yangınlara karşı ilk önlem yangın algılama sistemleri ile yapılmaktadır. Yasal düzenlemeler ile zorunlu hale gelen bu sistemlerin ise belirli dönemlerde bakımlarının yapılması gerekir. Yangın algılama sistemi bakımları ve servisliği içerisinde cihazın türüne ve modeline uygun çalışmalar yürütmekteyiz. Bosch, Siemens, Cooper, Panasonic, Detnov, Honeywell ve Apollo gibi tüm markaların cihazlarını en iyi şekilde bakım ve onarım hizmeti sağlamaktayız.

Yangın algılama sistemi bakımları ve servisliği vasıtasıyla olası yanma ya da patlamalara çözümler sunulmaktadır. Bu sistemlerin düzenli çalışması için algılama sistemlerinin bakım sözleşmesi kurallarına uygun hareket etmekteyiz. Can ve mal güvenliğinizi itfaiye gelene kadar en etkili şekilde korumaya çalışan bu sistemlerde cihazınızın garanti kapsamına çıkmaması için alanında uzman personellerimiz ile itinalı bir çalışma göstermekteyiz.

Yangın Algılama Sistemleri Nelerdir?

Yangın algılama sistemleri kendi içerisinde farklı türlere ayrılmaktadır. Tamamı akıllı sistemler ile donatılan bu cihazları ister evlerde ister iş yerlerinizde güvenle kullanmaktasınızdır. Bu cihazların olası yangın kazalarında erken müdahale etmesi yangının büyümesini önlemektedir. Firmamız bünyesinde;

  • Konvansiyonel yangın algılama sistemlerinin bakımları
  • Adresli yangın algılama sistemlerinin bakımları
  • Akıllı yangın algılama sistemlerinin bakımları

Düzenli ve periyodik bir şekilde sözleşmeler dâhilinde yapılmaktadır. Yangın algılama sistemi bakımları ve servisliği fiyat politikamız ve işlemler hakkında ayrıntılı bilgi için hemen arayınız. 

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

 

Hizmetlerimiz

İletişim Formu

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇMEKTEN ÇEKİNMEYİN

Bilgi Alın

+90 216 394 06 47