Teklif Almak İstiyorum

Zayıf Akım Sistemleri

Zayıf Akım Sistemleri

Açıklama

-Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri
-Acil Durum Anons Sistemleri
-CCTV Sistemleri
-Data ve Telefon Sistemleri
-Dizayn ve Projelendirme
 

Alanlarında hizmet veren Aksoylar Mühendislik ile tanışmak ve projelerinizi emanet etmek için şimdi iletişim kurun.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri

Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri

Yangın algılama ve ihbar sistemleri, can ve mal güvenliğimizi tehdit eden yangınlara karşı elektronik olarak devreye giren sistemleri kapsamaktadır. Hayati derece öneme sahip bu cihazlar hiçbir hata ve aksaklığın olmaması gereken ayrıca kanunlarda belirtilen yangın koruma yönetmelikleri ve standartlarına uygun olarak dizayn ettiğimiz sistemlerdir. Aslında tüm kapalı ve açık alanlar için aynı işi yapması amacı ile tasarlanan bu akıllı cihazlar kurumların ve işletmelerin ihtiyaç ve alan büyüklüklerine karşı farklı türleri bulunmaktadır.

Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri Nedir?

Yangın algılama ve ihbar sistemleri, yangınları söndürme amacı ile kullanılmamaktadır. Bu sistemlerin iki farklı türleri bulunmaktadır. Birincisi kullanılarak kullanıldığı alanın hızlı bir şekilde boşaltılması sağlanmaktadır. Eğer olası bir yangın durumu olursa bu sistemler çalışma sistemi gereği durumu tespit eder ve ihbar sistemlerini harekete geçirerek insanları uyarmaktadır. İkincisinde ise gelişen teknoloji ile cihazlarda yapılan değişiklikler ile sadece yangın durumunu ihbar etmez aynı zamanda diğer söndürme cihazları ile birlikte de çalışabilmektedir. Böylelikle ilk bata can güvenliği sağlanır eş zamanlı olarak söndürme sistemi de çalıştığı için maddi kayıpların da önüne geçilmiş olmaktadır. Genel olarak kullandığımız iki farklı yangın ikaz (alarm/ihbar) sistemi bulunmaktadır. Bunlar; konvansiyonel ve analog adresli yangın haber veren sistemlerdir.

Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri Nasıl Yapılır?

Yangın algılama ve ihbar sistemleri içerisindeki iki türde da çalışma sistemi farklı olabilmektedir. Konvansiyonel yangın sistemlerinde belirli bir alandaki yangınların tespitleri üzerine çalışma gösterir. Bu sistemlerde Zon adı verilen bir sistem bulunmaktadır. Bu sistem içerisinde zonlara bağlı yangın algılama dedektörleri kullanılarak yangınları hemen algılar arından bölgesel uyarı vermektedir. Bu sistemler oldukça basit ve ekonomik olmaları ile bilinmektedir.

Analog sistemlerde ise noktasal olarak yangın algılaması yapabilen cihazlardır. Bu sistem içerisinde bir dedektör çevrim hattına bağlanmaktadır. Hatlardan çıkan kablo ve diğer yangın algılayıcılar belirli bir ile çalışmaktadır. Duman, ısı ve sıcaklık artış hızı durumları kontrol edilir arından bu durumlar kontrol edilir ve ortam hakkında rapor sunarak çalışmaktadır. Herhangi bir sorun varsa ikaz durumu hemen çalışmaktadır.

Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri Nerede Kullanılır?

Yangın algılama ve ihbar sistemleri cihaz türlerine göre farklı alanlarda kullanılabilir. Analog olan yangın algılama cihazları genellikle yüksek ve kompleks olan yapılarda kullanılmaktadır. Konvansiyonel yangın algılama ve ikaz sistemleri ise basit yapıları sayesinde genellikle küçük ve yangın riskinin daha az olduğu alanlarda kullanılmaktadır. Bu sistemler kullanılacak alanlara göre seçilmeli ve düzenli aralıklara bakım, onarım ve diğer çalışmaları yapılmalıdır. Bu sistemlerin arıza vermesi ya da çalışmaması durumunda olası yangınlara karşı hazırlıksız bir şekilde yakalanma riski bulunmaktadır. Yangın algılama ve ihbar (ikaz) sistemleri hakkında daha ayrıntılı bilgi ve hemen satın almak için hemen arayınız. 

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Acil Durum Anons Sistemleri

Acil Durum Anons Sistemleri Nedir?

Acil durum anons sistemleri tam manasıyla herhangi bir olağanüstü durumda kurum ve işyerlerinde ya da mekanlarda bulunan sesli alarmlar vasıtası ile bulunduğumuz mekanların boşaltımını hedefleyen sistemlerdir. Acil durum anons sistemleri nedir? Sorusunun cevabı kısaca bir felaket anında çalışan veya müşterilerin kurum ve işyerlerinden rahatlıkla ayrılmasını amaçlayarak olası can kayıplarının ve sağlıksal etkilenmelerinin önüne geçilmesini sağlamaktadır. Sistemlerin devreye girmesi her türlü tehlikeli durum karşısında olabilmektedir. Acil durum anons sistemlerinin çalışma prensibine göre bu tarz durumlarla karşılaşıldığında sistemin bağlandığı ana merkezden anonsun hangi şubelere yapılması talep edildi ise bu merkezlerde sinyal verilerek boşaltım gerçekleştirilmektedir.

Acil Durum Anons Sistemleri Nasıl Çalışır?

Acil durum anons sistemleri özellikle belli büyüklükteki işyeri, kurum, alışveriş merkezi ve okullar gibi kurumlarda bulunması gereken sistemlerdendir. Bu sistemlerin hassas bir şekilde dizayn edilerek kurulumunun yapılması oldukça önemlidir. Firmamız kullandığı tüm anons sistemlerinde yüksek teknolojili seslendirme sistemleri kullanmaktadır. Sistemin çalışma anlayışı kurulduğu yerde herhangi bir olağanüstü durum algılaması ile beraber ana merkezlerden yapılan seslendirme ve anonslarla alanların düzgün bir şekilde boşaltılması sağlamaktadır. Anonslar alanlara herkesin duyabileceği ve yönlendirilebileceği yerlere önceden döşenmiş olan hoparlörler vasıtası ile yapılabilmektedir. Bu nedenle acil durum anons sistemlerinin düzgün işleyişi olası felaket anlarında can kaybı yaşanmaması, herhangi bir arbede yaşanmadan bireylerin alanlardan zararsız ayrılmaları konusunda oldukça önemli sistemlerdir.

Acil Durum Anons Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Acil durum anons sistemleri hemen hemen tüm kurum ve kuruluşlarda bulunması gereken afet önleyici mekanizmalardır. Bu sistemler okul, yurt, işyerleri, fabrikalar, hastane, tüm kamu kurum ve kuruluşları, alışveriş merkezleri, büyük plazalar, sanayi siteleri, askeri karargahlar, otel ve pansiyon gibi konaklama yerleri, sinema ve gösteri merkezleri, otogar ve havaalanları, antrepo ve depolar, toplantı ve kongre merkezleri, fuar alanları gibi pek çok alanda kullanılması gerekmektedir. Acil durum anons sistemleri duyarlı bir şekilde işlemesi gereken sistemlerden olduğundan üretim ve kurulum işlemlerinin mutlaka işinde uzman firmalar tarafından yapılması önerilmektedir.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

CCTV Sistemleri

CCTV Sistemleri

En kısa tabiriyle kapalı devre televizyon sistemi olarak tabir edebileceğimiz CCTV sistemleri özellikle güvenlik alanında yoğun olarak kullanılan bir görüntüleme sistemidir. Farklı bölgelere yerleştirilen kameralardan alınan görüntüler eşzamanlı olarak televizyon ekranına yansıtılmaktadır. Gerek suçlarla mücadelede gerekse 7/24 takip edilmesi gereken hassas alanlarda dışarıdan müdahale yapılmasına olanak vermeden görüntüleme yapma imkânı sunmaktadır.

CCTV Sistemleri nedir

CCTV sistemi normal televizyon yayınlarından farklı olarak istenilen konum veya konumlara yerleştirilmiş kameralardan kablo vasıtasıyla alınan görüntünün sadece belirlenen ekranlara yansıtmaya yarayan bir sistemdir. CCTV sistemi dışarıdan müdahale yapılması neredeyse imkânsız bir görüntüleme sistemidir. Böylelikle güvenlik olarak çok hassas olan bölgelerin 2/24 emniyetli bir şekilde takip edilmesini sağlamaktadır. Herhangi bir operatöre gerek duyulmadan çalışan sistem sayesinde anlık kayıt yapma imkanı bulunmaktadır. Talep edilmesi halinde sistem yüksek gece görüş ve harekete duyarlı kameralar gibi gelişmiş sistemlerle de çalışabilmektedir.

CCTV Sistemleri nasıl yapılır

CCTV sistemleri görüntü alınmak istenen bölgeyi tam olarak görebilecek şekilde yerleştirilen kameraların kablo vasıtasıyla monitöre bağlanması ile oluşturulmaktadır. Sistem kamera, ekran, kayıt cihazı, dağıtıcı(switch) gibi parçalardan oluşmaktadır. İstenmesi halinde görüntü alınan bölgedeki ses varlığı da dâhili mikrofon vasıtasıyla alınarak sistem merkezine iletilebilmektedir. Böylelikle gerek görüntünün gerekse sesin birlikte takip edilmesi mümkün kılınmaktadır. Kayıt cihazı sayesinde alınan veriler istenilen zaman aralıklarında kaydedilmektedir. Bu sayede ihtiyaç halinde görüntü ve ses tekrar izlenebilmektedir. Üstün özellikli büyütme kabiliyeti yüksek olan kameralar kullanılarak istenilen detaylarda görüntü alınabilmektedir. Aynı şekilde 360 derece görüntü almaya yarayan hareketli kameralar kullanılarak esnek bir gözetleme ve kayıt imkânı sunulabilmektedir.

CCTV Sistemleri Nerede Kullanılır

CCTV Sistemleri öncelikle güvenlik sektöründe yoğun olarak kullanılmakla birlikte oldukça yaygın bir kullanım alanı bulunmaktadır. CCTV sistemi;

  • Yüksek güvenlik gerektiren hassas bölgelerin sürekli takibinde,
  • Fabrika, imalathane, çiftlik gibi üretim tesislerinde,
  • Trafiğin kontrol merkezlerinde,
  • Toplu taşıma araçları içerisinde,
  • AVM, Okul, tiyatro, sinema salonu gibi toplu yaşam alanlarının izlenmesinde,
  • Büyük sitelerin iç güvenlikleri için sıklıkla tercih edilmektedir.

İşletme veya tesisine CCTV sistemi kurdurmak isteyen müşterilerin öncelikle ihtiyaçları analiz edilmekte sonrasında kendileri için en uygun olan sistemler önerilmektedir. Güvenlik ihtiyacı boşluk bırakmayacak şekilde değerlendirilerek karmaşık olmayan sistemlerin kurulması sağlanmaktadır.

 

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Data ve Telefon Sistemleri

Data ve Telefon Sistemleri Nedir?

Günümüzde iletişim ağlarının giderek daha önemli olduğu süreçlerden geçilmektedir. Ev, işyeri ve kurumlarda daha rahat haberleşme imkanı sağlayan sistemlerin gelişmesi ile birlikte bu yönde atılan teknolojik adımlarda fazlalaşmıştır. Data ve Telefon Sistemleri Nedir? Sorusunun cevabında ise günümüz dünyasında kesintisiz ve kaliteli iletişim sağlayabilmek için üretilen sistemler bütününün telefon ve data hatlarında ki boyutudur şeklinde tanımlanabilir.

Bir işyerinde kullanılan telefon sistemlerinin iyi kurgulanmış olması o işyerinde çalışan kişilerin birbiri ile daha rahat ve kesintisiz bir şekilde ulaşımını sağlayan üstelik işverenler için bu iletişimi daha uygun kılan sistemlerdir. Bu nedenle data ve telefon sistemlerinin gelişen son tekniklerle komple bir hizmet olarak sunulması oldukça önemlidir.

Data ve Telefon Sistemleri Nasıl Kurulur ?

Data ve telefon sistemleri kurulum işlemleri yapılmadan önce işyerlerinin ve kurumların iş yapış şekilleri ve şubeler arası ağları incelenmelidir. Çünkü data ve telefon sistemlerinin asıl kurulum amacı sadece o işyerinde çalışan kişilerin entegrasyonunu sağlamak değil aynı zamanda kurumların lokasyon olarak farklı yerde bulunan ancak birbirine bağlı şubeler arasında da iletişimi kaliteli bir şekilde sağlamasıdır. Firmamız kurulum işlemlerinden önce IP protokol şartlarını inceleyerek bu doğrultuda firmaların veri iletişim ağlarında ve telefon sistemlerinde gerekli düzenlemeleri gerçekleştirmektedir.

Data ve Telefon Sistemleri Nerede Kullanılır?

Kurumların ve işletmelerin oldukça rekabetçi şartlarda çalışmak durumunda olduğu günümüz dünyasında iletişim ve veri paylaşımlarının önemi büyüktür. Bu nedenle gerek işletmelerin gerek kurumların düzgün işleyen bir data ve telefon sistemlerinin olması gerekmektedir. İşlerde süreklilik sağlamak ve bunu maliyet azaltıcı yöntemler kullanılarak yapmak her işletme için olmazsa olmazdır. Bu nedenle kurum ve kuruluşlarda doğru bir şekilde kurgulanan data ve telefon sistemleri sayesinde şubeler arası ve firma içinde etkili iletişim kanalları oluşturabilirsiniz. Hem zamandan kazandıran hem de maliyet azaltan bu sistemler firmamız tarafından sorunsuz bir şekilde tasarlanarak uygulanmaktadır.  

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Dizayn ve Projelendirme Hizmetleri

-

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

 

Hizmetlerimiz

İletişim Formu

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇMEKTEN ÇEKİNMEYİN

Bilgi Alın

+90 216 394 06 47